December is een echte feestmaand, de dagen van Sinterklaas, Kerst en Oud & Nieuw volgen elkaar in een hoog tempo op. Er wordt gezongen, gedanst, gefeest en gezelligheid staat voorop.
Wanneer Sint en Piet in het land zijn, worden schoenen gezet, liedjes gezonden en stijgt de spanning bij de kinderen (en vaak ook bij de volwassenen 😉 ).
Er ‘moeten’ boodschappen worden gedaan en cadeautjes gekocht. Winkels en huizen worden versierd en verlicht met witte of knipperende lampjes, met of zonder muziek. Kerstdiners ‘moeten’ worden voorbereid, vuurwerk gekocht, oliebollen gemaakt dus de winkelstraten en supermarkten vullen zich met mensen.
Gezellig toch????
Helaas, in de meeste gevallen, niet voor diegene die Hoogsensitief is (HSP). Want zij worden tijdens deze feestelijke maand volledig overprikkeld door drukte, licht, geluid, emoties, gevoel, moeten, spanning etc. etc. Daarnaast kan men ook last hebben van deze donkere, korte dagen. Moeheid is een veel gehoorde klacht en het liefst zou men een lange winterslaap willen houden.
De gevolgen van overprikkeling kunnen zijn:
- Terugtrekken (introvert HSP)
- Schreeuwen, springen, rennen, druk zijn (extravert HSP)
- Geen zin hebben om ‘iets’ te ondernemen
- Buikpijn, hoofdpijn
- Hangerig
- Huilerig
- Ruzie zoeken, maken
- Bleek
- Geen energie, futloos
- Moe, moe en nog eens moe
- Etc. etc.
Overprikkeling kan zelfs leiden tot diverse gezondheidsklachten.
Ben jij, of je kind, Hoogsensitief? Download dan eens de 5 Tips voor HSP om deze Feest maand te ‘overleven’.
Het zou maar zo kunnen zijn dat je deze maand anders gaat ervaren.